A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Брошнів-Осадський ліцей Брошнів-Осадської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області

НУШ

Нова українська школа  – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у житті. Інший зміст освіти, нові  методики викладання та освітнє середовище – такі основні складові НУШ. Нова українська школа – це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ – це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита і націлена на співпрацю.

Новий зміст освіти

Головна ідея Нової української школи – компетентнісний підхід до навчання, який орієнтований не на процес, не на накопичення фактів, а на результат: навчання має сформувати у дітей здатність практично діяти, застосовувати отримані знання, вміння і навички в життєвих ситуаціях. У державному стандарті виділено  11 ключових компетентностей, які потрібно сформувати в учнів початкових класів.  

Стрімкий технологічний прогрес є визначальною рисою сьогодення. Молоде покоління працюватиме в умовах такого ринку праці, з яким старші покоління вже абсолютно незнайомі. Підготовка дітей вимагає від учителів поєднання навичок, які традиційно вважалися рисами хорошого педагога, з новими, необхідними для того, щоб сприяти покращенню життя учнів у ХХІ столітті. Таким чином,  ми маємо сформувати в дітей ключові компетентності, які сьогодні визнані провідними освітніми системами світу як такі, що необхідні для сучасної людини в ХХІ столітті. І їх  покладено в основу змісту освіти в Новій українській школі.

Концепція НУШ пропонує також впроваджувати інтегроване (поєднання предметів, тем)  та проєктне навчання. Це сприяє тому, що учні отримують цілісне уявлення про світ, адже вивчають явища з точки зору різних наук та вчаться вирішувати реальні проблеми за допомогою знань з різних дисциплін.

Для дитини інтегроване навчання є цікавим, природним. Теми для навчання в рамках інтегрованого курсу обирають вчителі разом із дітьми. Вони повинні реагувати на те, що відбувається навколо них і залучати учнів до спостереження реального світу, дискутувати з ними про ті проблеми, з якими діти стикаються.

Інтеграція в початковій школі організовується через діяльність, зокрема, через гру на ранньому етапі навчання, а далі через діяльнісне навчання.  А це передбачає, що здобувачі освіти разом роблять проєкти, частіше виходять на вулицю, пізнають навколишній світ, спостерігають, досліджують. 

Сьогодні освітній процес має бути організованим так, щоб сприяти невпинному поступові кожної дитини, формуванню у них вміння навчатись упродовж життя, критично мислити, ставити і досягати цілі.

Готовність до інновацій

Нова українська школа не може відбутися без учителя, який володіє сучасними методиками викладання, вміє спілкуватися з сучасним поколінням дітей, постійно вдосконалюється, бо тільки так можна перейти від принципу трансляції знань до компетентнісного підходу.

У ХХІ столітті учитель перестав бути єдиним джерелом знань, а отже – він повинен опанувати нову роль. З ретранслятора він має перетворитись на помічника, ментора дитини, який супроводжує її у процесі пізнання і досліджує світ разом із нею.

Педагогіка партнерства

Перехід початкової освіти на якісно новий рівень можливий лише за умови конструктивної взаємодії школи й родини на засадах партнерства. Розуміння пріоритетності родинного виховання ставить перед закладом освіти завдання, яке  реалізовується у спільній діяльності вчителя й учнів, учителя й батьків, що передбачає взаєморозуміння, єдність інтересів і прагнень з метою особистісного розвитку здобувачів освіти.

НУШ передбачає, що батьки разом з учителями мають спільну мету – щаслива і успішна дитина. Тому стосунки між цими трьома категоріями побудовані, насамперед, на співпраці, взаєморозумінні й бажанні разом іти до мети. 

Нове освітнє середовище

Щоб описане вище навчання стало можливим, учні мають перебувати в новому освітньому середовищі. Тому у НУШ змінюється середовище для навчання: класна кімната перетворюється на простір для творчої самореалізації дитини. У новій школі діти мають бути почутими. Треба допомогти учневі стати самим собою, щоб він міг приймати самостійні рішення, самостійно робити вибір і ставати творцем своєї долі. Навчання повинно приносити радість дитині.

Нова українська школа виховує в дітях творчість та ініціативність Менше зубріння, більше практичних знань та вміння критично оцінювати інформацію. Головне зараз -   навчити учнів вчитися. Бо коли дитина займається тим, що їй подобається, вона знаходить для цього бажання, сили та енергію. І школа має стати тим середовищем, в якому можна все це втілити.

 



Засідання педагогічної ради

 «Формування ключових компетентностей як складова становлення успішної особистості школяра»

         27 березня 2023 року відбулося засідання  педагогічної ради за темою «Формування ключових компетентностей як складова становлення успішної особистості школяра». Заступник  директора  з навчальної роботи Світлана Скаб’як окреслила шляхи формування компетентностей учнів, необхідних  для успішної самореалізації в суспільстві. Педагоги початкової школи Любов Качак  та Лідія Хоптяк поділилися досвідом роботи щодо реалізації компетентнісного підходу до навчання на практиці. 

Засідання педагогічної ради

 «Початкова освіта 2018-2022: підсумки роботи НУШ»

09 червня 2022 року відбулося засідання  педагогічної ради за темою «Початкова освіта 2018-2022: підсумки роботи НУШ». Заступник директора  з навчальної роботи Світлана Скаб’як проаналізувала зміни у початковій освіті, які відбулися у 2018-2022 роках у зв’язку з впровадженням НУШ. Члени педагогічного колективу долучилися до обговорення результатів реалізації основних компонентів НУШ. Також приділялася увага питанню переходу випускників початкової школи на навчання в базову школу.

 

Засідання педагогічної ради

 «Формувальне оцінювання – шлях до  успішного навчання»

08 лютого 2022 року відбулося засідання  педагогічної ради за темою «Формувальне оцінювання шлях до успішного навчання». Питання формувального оцінювання  як ключового чинника  якісної освіти в Новій українській школі окреслила заступник директора  з навчальної роботи Світлана Скабяк.  Педагоги початкової школи Лідія Завадецька та Роксолана Перейма поділилися досвідом роботи з впровадження формувального оцінювання на уроках в початкових класах. Учителька  Тетяна Яцук продемонструвала як на практиці запроваджує різні техніки формувального оцінювання.

Підсумкове заняття тематичного тижня

"Ми підприємливі"

   

   

   

   

 


Проєкт "Подаруй пташині радість"

2-Б клас (вчитель Косар Д.М.)


Навчання через дослідження

Закінчився ще один тематичний тиждень «Ми – дослідники» у 1- Б класі
(вчитель Качак Л.П.). Упродовж цього тижня учні поринули у світ дослідів, а
також спостерігали як з маленької квасолини може вирости такий зелений
пагінець. На завершення тижня кожен учень отримав «Сертифікат
дослідника».

      

      

      

      

      

      

      

      

      

                           

 


Урок ЯДС у 2-В класі (вчитель Дрогомирецька М.В.).

Дослід з яйцем. Цікаві відкриття

 

  

  

  


 

День матері (вчитель Косар Д.М.).

 

Твори добро (вчитель Косар Д.М.).


Тематичний тиждень "Веселка"

На ранковій зустрічі учні 1- Б класу (учитель Качак Л.П.) розпочали подорож у кольорову країну. Кожний день був незвичайним, яскравим та пізнавальним. Діти не просто потрапляли у країну певного кольору, до них приходили в гості герої цікавого мультфільму " Фіксики", і кожний герой розкривав таємниці певного кольору. Тематичний тиждень «Веселка» запамятався своєю незвичністю серед сірої метушні буднів та напруженої праці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Екскурсія в теплицю

      В рамках місяця «Все пов’язане з усім» з інтегрованого курсу ЯДС вчитель  2-В класу Дрогомирецька М.В. організувала навчальну  екскурсію в теплицю.

     Під час екскурсії учні ознайомились із діяльністю підприємства, яке спеціалізується на вирощуванні тепличних томатів і огірків з дотриманням показників міжнародних стандартів якості. Власник теплиці Петро Михайлович розповів школярам про особливості посіву та вирощування огірків в умовах теплиці. Особливо зацікавив школярів крапельний метод підживлення рослин, дозування води, а також мінеральна вата, що використовується замість ґрунту. Здобувачі освіти ознайомилися з професіями агронома, хіміка-лаборанта, тепличника. Наприкінці екскурсії діти отримали смачні подарунки і самі мали змогу переконатися в якості продукції, що вирощується в теплицях.

 

 

 

 


Весело та пізнавально проведений час разом!

  Учні  3-А класу (вчитель Яцук Т.М.) пізнавально провели час в Інноваційно-виставковому комплексі ІФ університету нафти і газу під час екскурсії «Нова Енергія». Діти мали змогу самостійно поекспериментувати, зробити висновки, переконалися у необхідності збільшення екоенергії. Третьокласники також встигли відвідати виставку черепашок, переглянути повчальне кіно «Кролик Петрик» та прогулятися вулицями Франківська.


Пізнаємо та досліджуємо світ

 


Проєкт "Презентуємо колекцію"

4-В клас, вчитель Перейма Р.А.

На уроці ЯДС учні розкрили яскравий і різноманітний світ людських захоплень.  Діти, об'єднавшись у творчі групи за інтересами, створили спільні колекції та поділилися своїми захопленнями.

  

  

  

  


Тренінг «LEGO-технологія – чарівні цеглинки успіху»

30 листопада 2021 року в Брошнів-Осадському ліцеї відбувся тренінг для вчителів початкових класів «LEGO-технологія – чарівні цеглинки успіху». Педагог  Зорій Л.В. розкрила потенціал гри «LEGO» відповідно до методики компетентнісного навчання «Шість цеглинок». 

Вчителі початкових класів мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом, практично відтворити ситуації використання LEGO-конструктора  як дієвого інструмента навчання та розвитку дитини.


  

  

  

  

 


Тиждень початкової освіти

З 13 до 17 грудня 2021 року в Брошнів-Осадському ліцеї  проходив Тиждень початкової освіти.  Кожен день Тижня мав свою тематику. Усі педагоги та учні творчо і відповідально підійшли до підготовки і проведення заходів, які сприяли інтелектуальному та  творчому розвитку школярів. Завдяки підтримці і допомозі батьків відбулися виставка «Новорічні прикраси своїми руками», конкурс малюнків «Тато, мама, я – спортивна сімя».  Дякуємо всім активним учасникам заходів!

    

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора